Cuma Sohbetleri

Cuma Sohbetleri19 ARALIK 2014 CUMA

AHİRET HAYATINDA NELER OLACAK?
 
Müslümanlar için mübarek gün olarak belirtilen Cuma gününün faziletinin ekrana taşındığı Cuma Sohbetleri’nde bu hafta ahiret hayatı ve mahşer günü yaşanacaklar üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.
 
Cuma günlerinin maneviyatını ekrana taşıyan Cuma Sohbetleri, bu hafta ahiret hayatı üzerine merak edilenlere yer verilecek. Mahşer günü yaşanacaklar, büyük hesaplaşma ve ahiret inancının anlatılacağı programda ‘ İnsanlar, Allah huzurunda nelerden sorgulanacak? Büyük mahkemenin delil ve şahitleri nelerdir? Dünyevileşmemek için neler yapılmalıdır? Öldükten sonra dirilmeye neden inanılır? Ahiret inancının günlük yaşama etkileri nelerdir?’ sorularına canlı yayında yanıt aranacak.

***

CUMA GÜNÜNÜN MANEVİYATI CUMA SOHBETLERİ’NDE

Muhsin Bay’ın hazırlayıp sunduğu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı ‘Cuma Sohbetleri’ Kanal 7 ekranlarında. Necmettin Nursaçan ve Muhsin Bay, Cuma gününün manevi atmosferini Cuma Sohbetleri ile ekrana taşıyor.

Cuma günlerinin vazgeçilmez programı Cuma Sohbetleri’nde, dini konulara ilişkin akıllara takılan sorular, peygamberlerin hayatlarından örnekler, Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle ekrana taşınıyor. Programda ayrıca konuyla ilgili izleyicilerden gelen sorulara ve merak edilen konulara kaynağından bilgilerle aydınlatıcı cevaplar veriliyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri Kanal 7'de.

KANAL 7'Yİ İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN